TESTER SOFTWARE JUNIOR

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Efectuează planuri de testare pe mai multe dispozitive virtuale și reale (computer, telefon, tabletă) pentru a identifica erorile sau anomaliile de producție ale funcțiilor desemnate;
  • Comunica echipei de dezvoltare, în timp util, erorile sau anomaliile de producție identificate;
  • Asigura respectarea timpilor de soluționare și semnaleaza alerte atunci când apar întârzieri;
  • Îmbunătățește continuu activitatea de testare prin propunerea unor noi teste sau procese pentru a asigura o livrare de produse de înaltă calitate.

Candidatul ideal:

  • Studii superioara- Informatică/ experiență comparabilă;
  • Experiența în testarea software- va fi un plus;
  • Excelente abilitati de comunicare orala si scrisa in engleza si franceza;
  • Cunostinte Microsoft Office 365, în special OneDrive;
  • Abilități organizaționale puternice, atenție la detalii;
  • Abilități puternice de rezolvare a problemelor;
  • Cunoștințe JIRA, Confluence, Slack, Screenpresso, BrowserStack, Adobe Experience Manager.