TEHNICIAN MENTENANTA ROBOTI INDUSTRIALI

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș OARJA

Responsabilități principale:

  • Realizeaza punerea in functiune, intretinerea si repararea instalatiilor electrice si electromecanice in conformitate cu instructiunile si procedurile de lucru si cu manualele de operare;
  • Testeaza prototipurile concepute si realizate conform schemelor de montaj ale instalatiilor;
  • Indeplineste actiunile corective si preventive conform graficelor stabilite;
  • Diagnosticare probleme aparute si rezolvarea defectelor robotilor industriali ABB, Yaskawa;
  • Participa la instalarea liniilor noi de productie, la mutarea acestora sau la reglarea lor conform specificatiilor tehnice;
  • Participa la imbunatatirea accesoriilor tehnice ale utilajelor si echipamentului, potrivit cerintelor;
  • Propune si executa lucrari de imbunatatire ale echipamentelor.

Candidatul ideal:

  • Studii medii de specialitate – electric, electronist sau automatizari industrial;
  • Cunostinte medii de operare PC, SAP;
  • Cunoasterea limbajelor de programare PLC si experienta in parametrizarea PLC-urilor si a convertizoarelor de frecventa;
  • Cunostinte teoretice si practice de mecanica si electrica, electronica si automatica aplicata;
  • Cunostinte teoretice si practice privind reparatia masinilor electrice, a utilajelor pneumatice si hidraulice;
  • Bune abilitati de comunicare (inter/ intra-departamentala);
  • Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi.

Mai multe detalii la numarul: 0748 267 696/ 0748 267 683 / 0745 523 650/ 0743 153 420