TEHNICIAN CALITATE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș OARJA

Agentia de recrutare RIAN & PARTNERS angajeaza Tehnician Calitate, cu experienta, pentru compania MARTUR FOMPAK:

Responsabilitati principale:

  • Efectueaza analiza produselor defecte sau suspecte gasite pe fluxul de fabricatie sau a produselor returnate de client;
  • Asigura livrarea catre fabricatie a componentelor aprovizionate conforme;
  • Asigura izolarea produselor neconforme in zona special amenajata;
  • Informează furnizorul despre neconformitatile depistate si transmite documentele aferente;
  • Sesizează sefului ierarhic orice abatere de calitate de la documentaţia tehnica a produsului recepţionat;
  • Participa la analiza primara a neconformitatilor pe fluxul de fabricaţie;
  • Participa la analizele de calitate si in stabilirea actiunilor preventive si corective;
  • Efectueaza auditul depozitelor in conformitate cu procedurile aplicabile;
  • Utilizeaza si aplica metode de imbunatatire continua.
  • Realizare analize pentru alertele de la Client pe piese reclamate ca fiind nok;
  • Initiere Alerte de Calitate (interne / de la Client) pe piese reclamate aspect nok.

Candidatul ideal:

  • Studii tehnice;
  • Cunostinte medii de operare PC: Excel, Power Point, Outlook.

Agentia de recrutare RIAN & PARTNERS angajeaza  Tehnician Calitate, cu experienta, pentru compania MARTUR FOMPAK.

Mai multe detalii la numarul: 0748 267 696/ 0748 267 683 / 0745 523 650/ 0743 153 420