TEHNICIAN AUTOMATIST

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PLOIESTI

Responsabilitati principale:

  • Participa la dezvoltarea echipamentelor de automatizare si propune solutii de imbunatatire;
  • Asigura buna functionare a sistemelor automatizate ale utilajelor din sectorul de productie;
  • Colaboreaza indeaproape cu echipa de Mentenanta (electricieni, mecanici) in vederea gasirii celor mai bune solutii tehnice;
  • Efectueaza reparatii, setari si lucrari de intretinere ale masinilor automate conform cerintelor;
  • Interpreteaza schemele electrice si de automatizari;
  • Participa la procesul de imbunatatire a masinilor automate conform cerintelor celorlalte departamente;
  • Initiaza schimbari in documentatia specificata echipamnetelor gestionate;
  • Respecta principiile de modificare a documentatiei tehnice si tehnologice;
  • Respecta principiile de depozitare si identificare a produselor;

Candidatul ideal:

  • Studii medii tehnice (electrica/ electromecanica/ automatizari);
  • Disponibilitate de lucru in 3 schimburi;
  • Experienta anterioara in sectorul de mentenanta in mediul industrial – 1 an;
  • Cunostinte limbaj programare PLC;
  • Cunostinte tehnice despre senzori, traductori si actionari electrice;
  • Bune abilitati de interpretare scheme electrice si de automatizari;
  • Cunoasterea principiilor de lucru al aparatelor de calibrare;
  • Autorizatie ANRE grad 2B – reprezinta avantaj;

Agentia de recrutare RIAN & PARTNERS angajeaza TEHNICIAN AUTOMATIST cu experienta, pentru o companie din mediul automotive cu sediul in Ploiesti:

Detalii suplimentare la numerele: 0745 523 650 / 0740 105 065

Asteptam CV-urile dvs. la adresa: office@rian-partners.com