SUPERVIZOR PRODUCTIE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș SLATINA

Responsabilitati principale:

  • Gestioneaza Zona de Productie aflata in subordinea sa, respectand obiectivele trasate de Managerul de Productie;
  • Este responsabil de procesul de productie in termeni de SQCD (siguranta, calitate, cost, livrare) si atingerea obiectivelor;
  • Este responsabil de animarea si gestionarea echipelor în conformitate cu procedurile de lucru pentru a obține o îmbunătățire continuă a calității și productivității;
  • Conduce activitatile de imbunatatire continua in perimetrul sau;
  • Isi desfasoara cea mai mare parte din timp in Gemba walk;
  • Este responsabil de inductia tuturor angajatilor noi din perimetrul sau (inclusiv angajati temporari);
  • Gestioneaza zilnic: absenteism, concedii, intarirea regulilor de securitate, analiza de risc a mediului, comunicarea si aducerea la zi a indicatorilor de performanta;
  • Asigura respectarea opririlor standard (pauze, reuniuni) verificand sistematic in Gemba si validand timpul de lucru al operatorilor;
  • Urmareste principalele obiective ale zonei sale de productie in reuniunile zilnice (dialogurile de performanta) cu toti angajatii aflati in subordinea sa;
  • Este responsabil de implicarea personalului si de asigurarea unui climat social pozitiv;
  • Efectuaza si este responsabil de protectia la locul de munca lunara a operatorilor.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare Tehnice, Economice;
  • Minimum 1 an experienta in domeniu- de preferat domeniul Automotive, Industrial;
  • Orietarea catre client;
  • Lucrul in echipa;
  • Orientarea „lean” (simplificare și pragmantism);
  • Abilități de comunicare;
  • Integritate;
  • 5 S;
  • Precizie;
  • Abilitati planificare si organizare;
  • Inițiativa;
  • Orientare catre rezultat;
  • Organizare si planificare;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Time management;
  • Abilitati de leader.