SPECIALIST TESTARE- BANCURI MOTOR

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș TITU

Responsabilitati principale:

  • Efectueaza testele solicitate in planul de validare a vehiculului, grupului motopropulsor sau sistemelor din proiect si transmite rezultatele validate ale testelor, asigurandu-se de respectarea conditiilor impuse de procedurile de testare si de respectarea standardelor in vigoare, acestea fiind realizate pentru a contribui la performanta validarii;
  • Responsabil pregatire de testare a suportului (pregatirea cererii de incercare);
  • Responsabil conducere vehicule sau controlul bancului de testare motor;
  • Responsabil monitorizare a testului realizat (documentare, evaluare conducere);
  • Mentine calitatea instalatiilor, echipamentelor de test si masura;
  • Redacteaza raportul de incercare;
  • Contribuie la cresterea performantei testelor, formalizand necesarul de upgrade instalatii (banc de testare) si de actualizare a standardelor de incercare.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare, competente tehnice;
  • Cunostinte bune de lucru in MS Office, particular in Excel;
  • Competente lingvistice: Engleza si Franceza nivel mediu;
  • Capacitate de sinteza, reactivitate, autonomie;
  • Competente de comunicare, lucru in echipa;
  • Permis de conducere, minimum categoria B.