SPECIALIST SUPORT DOCUMENTATIE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Urmareste nivelul de satisfactie al clientilor si indicatorii de performanta, precum si termenele limita pentru rezolvarea solicitarilor de documente;
  • Inregistreaza cererile zilnice;
  • Analizeaza cererile clientilor, identifica informatiile / solutiile in diferite baze de date ale companiei pentru a gasi un raspuns;
  • Revine catre clienti, dupa identificarea solutiilor;
  • Contacteaza alte entități externe susceptibile de a oferi soluții;
  • Interacționeaza cu echipele de inginerie post-vanzare;
  • Mentine relatia cu clienții din Franta.

Candidatul ideal:

  • Absolvent al unei facultati tehnice;
  • Limba Engleza – nivel avansat; limba Franceza reprezinta un avantaj;
  • Abilitatea de a lucra intr-un mediu multicultural;
  • Abilitatea de a analiza o problema si de a propune o solutie;
  • Abilitatea de a ințelege importanța intocmirii corespunzatoare a unui contract de servicii;
  • Abilitatea de a gestiona problemele operaționale ale clientului (ascultare, ințelegere, analiza, transversalitate);
  • Abilitatea de a lucra cu colegii din diferite perimetre;
  • Rezistenta la stres si orientare catre client;
  • Autonomie;
  • Organizare si rigurozitate.