SPECIALIST SSM

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Organizeaza activitatile de prevenire si protectie;
  • Promoveaza o politica a sanatatii si securitatii in munca;
  • Responsabil instruirea personalului in ceea ce priveste probleme de securitate si sanatate in munca;
  • Responsabil asigurarea echipamentelor individuale de protectie, prevenirea accidentelor de munca si mentinerea starii de sanatate a personalului;
  • Investigheaza cauzele producerii accidentelor de munca si a imbolnavirilor profesionale;
  • Propune atribuţii în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă, ce revin lucrătorilor, care sa se consemneze în fişa postului, cu aprobarea angajatorului.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare (preferabil tehnice);
  • Cerinte minime de pregatire in domeniul SSM (cel putin nivel mediu conform legislatiei SSM);
  • 1-3 ani experienta in SSM, SU, mediu;
  • Cunostinte relevante in domeniul legislatiei SSM/ SU/ Mediu;
  • Bune cunostinte Microsoft Office: Word, Excel, Power Point, SAP;
  • Bune cunostinte de limba Engleza.