SPECIALIST SENIOR LOGISTICA

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș POIANA LACULUI

Responsabilitati principale:

  • Contribuie la atingerea obiectivelor departamentului de logistică prin asigurarea disponibilității 100% a materialelor;
  • Asigură livrările comenzilor catre clienți in timp util, cat și achiziționarea la timp a materialelor;
  • Asigura costul minim de transport;
  • Responsabil pentru monitorizarea și optimizarea costurilor de transport;
  • Monitorizează stocurile în funcție de criteriile de clasificare;
  • Asigura menținerea exactității datelor stocului prin compararea stocurilor fizice cu stocurile existente din sistem;
  • Trimite comenzile de produse chimice și menține relații bune cu furnizorii;
  • Colaborează cu departamentul financiar pentru a clarifica discrepanțele dintre livrări;
  • Responsabil pentru gesitonarea utilizatorilor MFG / Pro;
  • Responsabil pentru procesarea comenzilor;
  • Verifică BOM;
  • Supraveghează inventarierea fizică a inventarului;
  • Menține corespondența zilnică cu clienții companiei;
  • Asigură gestionarea livrărilor pe baza solicitărilor lor;
  • Analizează nevoile clientilor pe termen lung;
  • Asigură gestionarea depozitului.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare;
  • Experienta de lucru intr-o pozitie similara / auto, minimum 3 ani;
  • Abilități foarte bune pe PC (Excel; PowerPoint);
  • Limba Engleza- nivel avansat- franceza este un plus;
  • Utilizator avansat MFG Pro;
  • Bune abilități interpersonale, abilități bune de comunicare, rezistență la stres, personalitate puternică; flexibilitate, creativitate și abilități organizaționale.