SPECIALIST RAPORTARE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Gestioneaza indicatorii si tablourile de bord standard activitatii ‘’Relatii Client’’ specifica companiei;
  • Asigura comunicarea cu corespondentii centrali si regionali, asigurand asistenta utilizatorilor indicatorilor si tablourilor de bord;
  • Asigura corectitudinea si coerenta datelor cu care se lucreaza;
  • Creeaza articole in baza de date;
  • Sustine sesiuni de formare cu noii utilizatori;
  • Respecta si verifica corectitudinea procedurilor specifice activitatii;
  • Identifica solutii si propune aplicarea acestora pentru imbunatatirea activitatii.

Candidatul ideal:

  • Cunostinte avansate de Excel si experienta in raportare;
  • Cunostinte industria automotive;
  • Buna utilizare a instrumentelor informatice (Outlook, Word, PowerPoint);
  • Notiuni de Visual Basic reprezinta un avantaj;
  • Studii superioare, Informatica, Statistica, Matematica- reprezinta un avantaj;
  • Limba Franceza – nivel mediu/avansat;
  • Limba Engleza – nivel avansat;
  • Abilitati de sinteza si analiza;
  • Atentie la detalii;
  • Orientare catre client;
  • Capacitate de lucru cu baze mari de date.