SPECIALIST PROIECT (CALITATE)

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș OARJA

Responsabilitati principale:

  • Responsabil pentru calitatea clientului / proces intern;
  • Responsabil de implementarea de noi proiecte în fabrică;
  • Păstrează legătura cu echipa de proiect și cu clientul în tot ceea ce ține de activitatea sa;
  • Responsabil de documentația tehnică pentru partea de calitate a proiectelor noi și de serie;
  • Urmărește problemele de calitate pe proiecte și serii în funcție de domeniul său de responsabilitate;
  • Responsabil de controlul planurilor, instrucțiuni de lucru, Pareto, analiza calității, urmărirea defectelor, 8D intern și extern;
  • Responsabil de auditurile interne și externe în funcție de domeniul său de responsabilitate;
  • Informează superiorii  în cazul în care apar probleme;
  • Realizeaza măsuri pentru a proteja sănătatea și siguranța în zona de lucru;

Candidatul ideal:

  • Diplomă de licență în inginerie;
  • Minimum 3 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Abilități solide de comunicare în mediul tehnic;
  • Abilitatea de a lucra independent cu o supraveghere minimă;
  • Competențe avansate în MS Office;
  • Fluent în limba engleză;
  • Experiența în domeniul auto este preferată;