SPECIALIST PRODUCTIE PRESAJ

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PISCANI

Responsabilitati principale:

  • Monitorizează și gestionează activitățile de producție, formarea operatorilor specifică activității de presă;
  • Urmărește respectarea obiectivelor de producție, monitorizează activitatea subordonaților;
  • Asigură buna funcționare a preselor și ține legătura cu responsabilii departamentelor tehnice ale acestora;
  • Raportează zilnic KPI-uri zilnice legate de procesul de producție-presare către Top Management;
  • Urmărește ca produsul final să respecte standardele de calitate ale clienților;

Candidatul ideal:

  • Cunoașterea fluentă a limbii engleze;
  • 3-5 ani de experiență în cadrul unei companii cu activitate de presare, producție exclusiv auto – producție și prelucrare de componente din tablă/metal;
  • studii superioare tehnice (de exemplu TCM, mecanică etc.);
  • Experiență de management de echipă;
  • Va fi responsabil pentru aproximativ 90 de persoane (gulere albastre + gulere albe – șefi de echipă și specialiști);
  • Cunoștințe de AutoCad și Catia, SAP, pachet office;
  • Cunoștințe de Kaizen și 5S;
  • Bune abilități de comunicare, analiză și sinteză;
  • Abilități solide de raportare;