SPECIALIST MENTENANTA MECANICA

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PISCANI

Responsabilitati principale:

  • Monitorizează, împreună cu echipa operațională, punerea în funcțiune a noilor echipamente (celule de sudură și prese);
  • Monitorizează procesele de întreținere (preventivă și curativă);
  • Monitorizează și gestionează proiectele de îmbunătățire continuă în producția de serie;
  • Monitorizează și raportează activitățile planificate de întreținere a utilajelor și se asigură că întreținerea echipamentelor este efectuată în cel mai scurt timp posibil;
  • Urmărește proiectele noi – participă la crearea de cereri de ofertă pentru echipamente noi;
  • Urmărește ca echipamentele să fie conforme cu standardele de sănătate și siguranță la locul de muncă;

Candidatul ideal:

  • Limba Engleza avansat;
  • 3-5 ani experienta intr-o companie din industria automotive doar in mentenanta prese (doar metal);
  • Studii superioare tehnice (ex. TCM, Mecanica etc.);
  • Experienta in zona de management echipa;
  • Va avea in subordine aproximativ 25 persoane (Operatori mentenanta, specialisti si team leaderi).
  • Cunostinte AutoCad si Catia V5, Mastercam, SAP, pachetul office;
  • Cunostinte Kaizen si 5S;
  • Abilitati de comunicare, analiza si sinteza;
  • Foarte bune abilitati de reporting;
  • Cunostinte in programare PLC (exemplu Siemens STEP 7);
  • Experienta in zona de management de proiect industrial si instalare echipamente;