SPECIALIST LOGISTICA EXTERNA

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PISCANI

Responsabilitati principale:

  • Gestionează activitatea de logistică externă și reprezintă legătura dintre companie și clienți;
  • Urmărește ca departamentul de producție să respecte planul de producție;
  • Urmărește ca ambalarea produselor să se realizeze în conformitate cu cerințele clienților;
  • Pregătește documentația de expediere a produselor;
  • Raportează zilnic situația privind KPI;
  • Asigură acuratețea datelor în sistemul SAP;
  • Se implică activ în activitățile operaționale;
  • Răspunde la reclamațiile clienților și identifică soluții pentru rezolvarea acestora;
  • Responsabil de gestionarea inventarului de piese;

Candidatul ideal:

  • Limba Engleza avansat;
  • 3-5 ani experienta intr-o companie din industria automotive; Studii superioare tehnice (ex. AR etc.);
  • Experienta in zona de management echipa;
  • Va avea in subordine aproximativ 30 persoane (Stivuitoristi, specialisti, operatori packeging, operatori depozit si team leaderi).
  • Cunostinte avansate SAP, Microsoft Excel si Powerpoint;
  • Abilitati de comunicare, analiza si sinteza;
  • Foarte bune abilitati de reporting;
  • Cunostinte procese logistica – principiul FIFO;