SPECIALIST LOGISTICA (CLIENT)

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș OARJA

Responsabilitati principale:

  • Coordonează și gestionează toate fluxurile de activități ale clienților;
  • Coordonează și gestionează echipa de specialiști în logistică care se ocupă de fluxul de clienți;
  • Efectuează analize săptămânale privind comenzile ferme ale clienților și previziunile;
  • Efectuează analize săptămânale cu privire la variațiile clienților și informează clienții cu privire la punctele critice;
  • Coordonează și gestionează toate livrările clienților;
  • Implementează toate standardele, documentația, liniile directoare, metodele de lucru și instrumentele logistice Martur în fabrică și față de clienți;
  • Realizează îmbunătățirea continuă cu obiectivele de maximizare a nivelului de serviciu, minimizarea costurilor logistice și a stocurilor și accelerarea fluxurilor fizice de la furnizori la clienți;
  • Urmărește planificarea lunară a vânzărilor, a stocurilor și a operațiunilor din fabrică. pe bază lunară;
  • Menține un contact permanent cu departamentul de producție pentru a asigura un flux de producție optim;
  • Menține un contact permanent cu Departamentul de Inginerie pentru a minimiza pe cât posibil impactul asupra stocului de produse finite ca urmare a modificărilor tehnice;
  • Identifică și generează oportunități de îmbunătățire a proceselor logistice;

Candidatul ideal:

  • Diplomă universitară în economie/inginerie;
  • 3-5 ani de experiență într-o poziție similar;
  • Cunostinte solide de limba engleză;
  • Utilizarea foarte bună a PC-ului și a internetului în limitele postului;
  • Soluții axate pe client, creativitate;
  • Transparență, Independență, Leadership, Comunicare, Adaptabilitate, Flexibilitate;