SPECIALIST LOGISTICA (APROVIZIONARE)

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș OARJA

Responsabilitati principale:

  • Se asigură că sistemul este realist și în concordanță cu comenzile clienților, obiectivele și capacitățile fabricii”;
  • Gestionează procesul săptămânal de achiziție a materialelor;
  • Verifică și se asigură că toate setările pentru componentele de aprovizionare au setările corecte în sistemele SAP;
  • Întreprinde toate acțiunile necesare pentru a avea conexiunile corecte cu toate furnizorii și să utilizeze SAP pentru tot portofoliul de furnizori;
  • Aprovizionează la timp și cantitatea necesară de componente;.
  • Gestionează nivelul stocurilor de produse finite și componente, în conformitate cu cerințele clienților și a obiectivelor MARTUR;
  • Monitorizează performanța furnizorilor în conformitate cu contractele, raportând orice nereguli sau probleme;

Candidatul ideal:

  • Diplomă universitară în domeniul economic/ingineriei;
  • 2-5 ani de experiență într-o poziție similar;
  • Bune cunoștințe de limba engleză;
  • Cunostinte foarte bune de utilizare a PC-ului și a internetului în limitele postului;
  • Soluții axate pe client, creativitate;
  • Transparență, Independență, Leadership, Comunicare, Adaptabilitate, Flexibilitate;