SPECIALIST INTEGRARE- VALIDARE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș TITU

Responsabilitati principale:

  • Realizeaza, analizeaza si garanteaza coerenta de flux pentru fiecare soft in integrare;
  • Realizeaza specificatiile de interfata;
  • Realizeaza bonurile de comanda software;
  • Asigura realizarea machetelor software necesare proiectului Validari;
  • Redacteaza planurile de validare specifice fiecarui modul, functii, functionalitati sau software calibrat;
  • Realizeaza validarile conform planului de validare;
  • Analizeaza rezultatele incercarilor;
  • Realizeaza procesele verbale ale validarilor;
  • Trateaza problemele tehnice Calibrari;
  • Regleaza si valideaza calibrarile conform jaloanelor proiectului;
  • Asigura al doilea nivel de asistenta pentru strategiile software.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare in automatica, electronica, electricitate sau mecanica automobilului;
  • Cunostinte in domeniul informatic;
  • Cunostinte generale despre componenetele autovehiculelor, inginerie software, metodologii / mijloace MAP si Control, procese modelare;
  • Competente in electronica, mecanica automobilului;
  • Cunostinte avansate de limba engleza si/sau franceza;
  • Capacitate de a lucra in transvers, adaptabilitate pentru multiple proiecte / interlocutori.