SPECIALIST FACTURARE (SISTEME INFORMATICE)

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Gestionează problemele emise de sistemul automat de facturare;
  • Gestionează solicitările furnizorului;
  • Rezolvă și analizează respingerea plăților emise de sistemul automat de facturare;
  • Analizează cauzele, informând părțile implicate- din extern sau intern;
  • Emite rapoarte și analize lunare;
  • Propune metode de automatizare, evoluție SI, solutionarea cauzelor problemelor.

Candidatul ideal:

  • Experienta minimum 2 ani;
  • Cunostinte: transport, finanțe, achiziții (preferabil, dar nu obligatoriu);
  • Excel: PIVOT, VLOOKUP – obligatoriu;
  • VBA, Macro – ar fi un avantaj;
  • Cunostinte Business Object/Business Intelligence knowledge;
  • Managementul transportului / organizarea fluxului de transport;
  • Limba franceză / engleză- cel puțin nivel mediu;
  • Reactivitatea și capacitatea de a gestiona prioritățile;
  • Atitudine autonomă și proactivă;
  • Bune abilități și comunicări interpersonale.