SPECIALIST DEZVOLTARE PROCESE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș OARJA

Responsabilitati principale:

Participă și ia decizii în fazele de testare ale procesului, evaluează
fezabilitatea întregul proces de producție, inclusiv pentru componente
(DFMEA);
Imbunatateste în mod constant procesul de productie, inclusiv eficiența,
nivelul ergonomic și alte probleme de producție;
Pregăteste linii de producție și organizeaza locul de muncă;
Defineste și urmăreste planul SOP;
Pregăteste, întreține și actualizeaza linia de producție și a echipamentele de
productie;
Organizeaza activități legate de PFMEA, KMS: standardizare, îmbunătățire
continuă și reducere a costurilor;
Pregătirea, întreținerea și actualizarea instrucțiunilor de lucru pentru
operatori;
Organizeaza implementarea noilor modificări tehnice și a procesului de
producție;
Instruieste operatorii;
Amplaseaza stații de lucru în spațiul de producție, în conformitate cu
cerințele de fabricație;
Propune îmbunătățiri legate de dispozitive ca „Poka-Yoke” pe liniile de
producție;
Propune numărul optim de angajați direcți în funcție de producția țintă;
Îmbunătățeste manualele de lucru pentru schimbări tehnologice;
Asigura corectitudinea și acuratețea manualelor de lucru;
Amplaseaza spațiulde lucru pentru producție;

Candidatul ideal:

Studii superioare inginerie;
Minim 2-3 ani experienta pe o pozitie asemanatoare, ideal in automotive;
Cunoasterea limbii Engleze;
Cunoasterea pachetului Office (Word, Excel, Access, Powerpoint);
Aptutidini excelente de planificare si organizare;