SPECIALIST COMPATIBILITATE ELECTROMAGNETICĂ

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș TITU

Responsabilitati principale:

  • Gestioneaza diferite echipamente și sisteme electronice pentru a anticipa emisiile electromagnetice;
  • Elaboreaza modele de echipamente (circuit 3D) pentru a anticipa emisiile electromagnetice;
  • Asigura optimizarea filtrelor EMC (aspect, valori componente);
  • Dezvoltă metode avansate de modelare.

Candidatul ideal:

  • Cunostinte electronica: structura convertorului, componente;
  • Cunostinte instrumente electronice de simulare: LTSPICE;
  • Cunostinte instrumente de simulare 3D: EMC, FEKO, MAXWELL, CST;
  • Cunoașterea normelor EMC pentru automobile;
  • 3 ani experienta in domeniul auto sau echivalent;
  • Cunostinte compatibilitate electromagnetică;
  • Nivel avansat limba engleză- obligatoriu, franceza va fi un plus;
  • Abilități de comunicare, deschis spre provocări, spirit de echipă;
  • Abilitatea de a planifica, coordona și executa sarcinile de lucru într-un mediu în rapidă schimbare.