SPECIALIST ACHIZITII

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Optimizeaza si actualizeaza parametrii de gestiune pentru o cat mai buna comandare a pieselor de schimb si a accesoriilor;
  • Asigura analizarea si procesarea alertelor de previziuni si stocuri (pentru a controla nivelul stocului necesar), alerte privind consumul si intarzierile in livrare;
  • Asigura urmarirea vanzarilor si anticiparea cererilor de livrare;
  • Asigura actualizarea nivelurilor stocurilor din perimetrul sau;
  • Asigura actualizarea parametrilor sistemelor folosite;
  • Asigura animarea performantei furnizorilor din perimetrul sau in ceea ce priveste nivelul de intarzieri/ comenzi amanate, nivelul de documentare al termenelor pentru piese in intarziere;
  • Asigura securizarea stocului in perioadele de inchidere ale furnizorilor din perimetrul de responsabilitate.

Candidatul ideal:

  • Absolvent/a al unei facultati tehnice sau economice (studiile in Logistica/Achizitii reprezinta un plus);
  • Experienta intr-un rol similar si mai ales gestiunea stocurilor, interactiunea cu furnizorii, poate constitui un plus;
  • Limba Engleza si/sau Franceza – nivel Avansat – cerinta obligatorie;
  • Cunostinte MS Office, Outlook – nivel avansat;
  • Cunostinte plan de achizitii;
  • Cunostintele in domeniul Automotive pot constitui un avantaj;
  • Experienta anterioara in SAP/JDA, constituie un avantaj;
  • Orientare catre rezultate, autonomie;
  • Bune competente de negociere, argumentare si rezolvarea de probleme;
  • Capacitatea de a lucra intr-un mediu multicultural.