SENIOR MARKET RESEARCHER

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Responsabil de intocmirea statisticilor, pe baza datelor de piață primite din diferite țări din întreaga lume;
  • Coordonează diferite tipuri de studii de cercetare de piață;
  • Analizeaza datele statistice, rezultate ale studiilor cantitative și calitative;
  • Elaborează analize, rapoarte și prezentări corespunzătoare nevoilor clienților;
  • Elaborează analize și sinteze pe baza nevoilor clienților;
  • Oferă departamentului internațional și / sau regional, raspunsuri la cererile privind tendințele pieței și comportamentul clienților.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare- Economie, Statistică;
  • Minimum 6 ani de experiență în marketing / cercetare de piață;
  • Experiență în lucrul cu Office, în special cu Excel și PPT și SPSS;
  • Curiozitate pentru a găsi informații despre date;
  • Capacitatea de analiză și sinteză, atenție la detalii;
  • Atitudine orientată spre client, reactivitate și precizie;
  • Abilități bune de comunicare, capacitate de a construi relații profesionale cu clienți din diferite țări;
  • Proactivitate, răbdare, abilități de lucru în echipă;
  • Bune abilități de comunicare scrisă și verbală în limba engleză (franceza este un plus).