SEGMENT LEADER

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș TARGU JIU/ PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Planifica si coordoneaza procesul de productie;
  • Realizeaza normele zilnice, saptamanale si lunare in conformitate cu planificarea realizata;
  • Asigura utilizarea corespunzatoare a componentelor si materialelor;
  • Atinge nivelul de eficienta stabilita;
  • Piloteaza reuniunile zilnice QRMC si QRQC de segment;
  • Participa la reuniunile zilnice de Plant Section;
  • Realizeaza controlul bugetar pentru a asigura mentinerea in limitele acestuia;
  • Monitorizeaza produsele neconforme din punct de vedere tehnic;
  • Acorda asistenta angajatilor in procesul de rezolvare a problemelor;
  • Piloteaza sedintele lunare din segmentul sau;
  • Stabileste obiective pentru angajatii din subordine si ii evalueaza;
  • Asigura schimbul de informatii intre departamente

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice;
  • Limba Engleza si/sau Franceza – nivel avansat;
  • Bune cunostinte: MS Office;
  • Minimum 3 ani experienta in zona de productie;
  • Experienta in coordonarea unei echipe;
  • Abilitati de leader;
  • Capacitate de adaptare la situatii noi, abilitati de comunicare si coordonare – flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei.