SEF PROIECT

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Piloteaza proiectele in transvers (in colaborare cu reprezentantii din Inginerie, Logistica, Exploatare: fabricatie si mentenanta, Cumparari piese si echipamente, Control de gestiune, Calitate) pentru a asigura convergenta actiunilor proiect catre respectarea termenelor, costurilor si indicatorilor de calitate;
  • Stabileste obiectivele proiectului, identifica oportunitatile si riscurile pentru a decide prioritatile;
  • Analizeaza cererile de evolutie produs/ proces ( calitate, economii, performanta) pentru a decide aplicarea lor;
  • Negociaza, impreuna cu Inginerii Calitate, asteptarile la fiecare jalon al proiectelor din perimetru pentru a stabili si coordona activitatile proiect care garanteaza aceste asteptari;
  • Coordoneaza master-planning-urile proiectelor pentru a asigura coerenta planning-urilor derivate, pentru a identifica si a trata riscurile si pentru a urmari indicatorii calitate / costuri/ termene stabiliti;
  • Organizeaza si conduce reuniuni de avansare proiecte pentru a identifica si trata riscurile proiect;
  • Reprezinta compania in fata de clientul final al piesei pe care il are in perimetru, in reuniunile de avansare proiecte pentru a informa si a raporta rezultatele pe proiectele sale.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice-InginerieMecanica/ TCM;
  • Cunostinte desen tehnic, tehnologie presare la rece si tehnologie de fabricatie stante (produse unicat);
  • Bune cunostinte MS Office, competente lingvistice: engleza/franceza nivel mediu;
  • Rigoare, capacitate de analiza, responsabilitate, aptitudini de lucru in echipa, abilitati de comunicare.