SAP KEY USER

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Este responsabil de o functie tehnica, de gestiune, administrativa sau economica;
  • Urmareste directivele sefului direct si/sau directorului si stabileste obiectivele;
  • Organizeaza si anticipeaza organizarea sau evolutia echipei sale, cu scopul de a ameliora functionarea si performanta;
  • Creeaza, defineste si redacteaza documente pentru a transmite informatii (rapoarte, proceduri de realizare);
  • Executa sarcini (planifica, repartizeaza), le analizeaza si le exploateaza in maniera autonoma;
  • Transmite competentele pe care le detine;
  • Creeaza useri de acces in aplicatie si configureaza drepturi si meniuri specifice departamenului si fisei postului;
  • Realizeaza parametrarile necesare functionarii eficiente a sistemului;
  • Redacteaza si/sau actualizeaza procedurile de lucru specifice;
  • Testeaza procedurile/ modificarile inaintea distribuirii acestora;
  • Creeaza rapoarte noi sau le dezvolta pe cele existente, in functie de cerintele utilizatorilor;
  • Sustine training-uri cu utilizatorii noi;
  • Identifica nevoile de dezvoltare si gaseste solutii la problemele identificate;
  • Pregateste fisierele de migrare date si le introduce in sistem: nomenclature articole, furnizori, client, personal, liste de fabricatie articole, locatii de gestiune, restrictii de transfer articole intre locatii, instructiuni de ambalare;
  • Actualizeaza datele privind contractele-cadru de vanzare/ achizitie;
  • Tine legatura cu consultantii SAP pentu orice problema aparuta in sistem.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare;
  • Experienta profesionala de minimum 1 an;
  • Atentie si rigurozitate;
  • Abilitati informatice;
  • Lucrul in echipa.