RESPONSABIL RELATII CLIENTI

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Administreaza portofoliul de clienti din perimetrul sau de responsabilitate;
  • Gestioneaza vehiculele nefunctionale din motive de nedisponibilitate piese de schimb;
  • Trateaza reclamatiile de la client;
  • Receptioneaza cererile de retur, le trateaza impreuna cu serviciul de aprovizionare si cooordoneaza raspunsurile catre clienti;
  • Verifica coerenta intre containerele / ambalajele facturate retelei si a celor recuperate de catre transportator;
  • Gestioneaza procesul de blocaj al pieselor din motive de calitate si daca este necesar, coordoneaza returul acestora.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice sau economice, experienta in servicii de relatii clienti este un avantaj;
  • Cunostinte avansate de limba engleza si de limba franceza;
  • Bune cunostinte MS Office;
  • Abilitati de comunicare, relationare si organizare, lucru in transvers;
  • Capacitate de argumentare, sensibilitate privind nevoile clientului, analiza de probleme si identificare de solutii;
  • Capacitate de a lucra intr-un mediu multicultural.