RESPONSABIL PERFORMANTA INDUSTRIALA

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI / MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Intocmeste diagnoza LEAN& 6 SIGMA si conduce procese de audit pentru urmatoarele departamente: Productie, Calitate, Logistica, Mentenanta;
  • Realizeaza planuri de actiune privind eventualele erori din timpul proceselor;
  • Dezvolta si urmareste planuri de 3-6 ani pentru departamentele audiate;
  • Coaching privind procedurile LEAN si 6 Sigma.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice sau economice;
  • Engleza si Franceza- nivel avansat;
  • Minimum 3 ani de experienta intr-un mediu de lucru industrial (industria auto constituie un avantaj);
  • Abilitatea de a asimila noi informatii privind sistemele de productie LEAN si 6 Sigma;
  • Abilitatea de a intelege procese tehnice complexe (asamblare, sudura, injectie plastic, electronica), sau particularitati privind furnizorii, mentenanta sau departmentele de calitate;
  • Disponibilitatea de a calatori 70% din timpul de lucru- realizeaza audit intern sau la furnizori;
  • Excelente abilitati de comunicare;
  • Abilitatea de a se adapta la diferite culturi si medii de lucru.