RESPONSABIL OMOLOGARE NATIONALA

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Isi insuseste noile cerinte despre evolutiile reglementare din sintezele transmise de colegii din echipa de Reglementari;
  • Colecteaza informatii si date tehnice de la echipele de Proiectare;
  • Intocmeste dosarele de omologare (sinteza date tehnice vehicul);
  • Intocmeste dosarele de omologare de Receptie Nationala (utilizate in tarile din afara UE) pentru gama de vehicule ale companiei;
  • Verifica/asigura coerenta dintre vehiculul prezentat in fata autoritatii (in cadrul prezentarii de omologare) si datele din dosarul de omologare;
  • Prezinta reprezentantilor autoritatii francize detaliile tehnice respective ale noului vehicul fabricat;
  • Asigura documentarea unor baze de date specifice omologarii, cu informatii/date tehnice omologate;
  • Mentine legatura cu reprezentantii locali din filialele companiei de pe teritoriul UE.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice, calificare AR / TCM/ Transporturi;
  • Cunostinte tehnice generale autovehicule rutiere;
  • Competente lingvistice Franceza si Engleza (min niv B2);
  • Capacitate de sinteza si analiza;
  • Rigurozitate si atentie la detalii;
  • Cunostinte standarde/reglementari/omologari (reprezinta avantaj);
  • Experienta pana la 3 ani in domeniul auto (reprezinta avantaj).