RESPONSABIL AMBALAJE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Asigura validarea tehnica si economica a propunerilor de ambalare oferite de furnizori pentru crearea de piese de schimb și accesorii;
  • Asigura documentatia bazei de date pentru fiecare propunere de ambalare validata, pentru piese de schimb și accesorii;
  • Redacteaza si modifica specificatii pentru ambalarea pieselor de schimb și a accesoriilor;
  • Aplica actiuni corective pentru problemele de calitate raportate de clienți;
  • Asigura realizarea proiectelor de reducere a costurilor logistice;
  • Aplica strategia de ambalare impreună cu furnizorii;
  • Comunica catre furnizori propunerile de ambalare validate.

Candidatul ideal:

  • Absolvent al unei facultati tehnice sau economice (cunostinte/competente de logistica/conditionare reprezinta un plus);
  • Experienta operaționala similara in domeniul achizitiilor, inclusiv gestionarea stocului (dimensionare, calitatea stocului, animarea performantei furnizorilor/ analizarea cauzelor de non performanta logistica;
  • Limba Franceza si/sau Engleza- nivel avansat;
  • Cunostinte MS Office/ Outlook;
  • Autonomie;
  • Organizare și rigurozitate;
  • Capaciatea de argumentare, analiza si rezolvarea problemelor;
  • Orientare catre client.