REPORTING SPECIALIST PERFORMANCE&CONTROLLING

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Intocmeste analize comparative versus Buget si le detaliaza in diverse prezentari;
  • La solicitarea clientului, intocmeste analize de efect/ Plan si Buget si ofera consultanta pentru utilizatori internationali;
  • Analizeaza rezultatele MTP (Mid Term Plan);
  • Completeaza fisierul consolidat si il transmite catre departamentele implicate.

Candidatul ideal:

  • Absolvent/a studii superioare economice;
  • Limba Engleza – nivel avansat;
  • Limba Franceza- nivel mediu;
  • Cunostinte avansate MS Office, in special Excel (tabele dinamice, grafice, gestionare baze de date, functii);
  • Cunostinte de baza SQL;
  • Cunostintele de VBA si Access constituie un avantaj;
  • Autonomie, rigoare si responsabilitate in exercitarea misiunilor postului;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Abilitati de organizare si orientare catre rezultat si catre client;
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare, adaptare la interlocutori si la situatii variate.