PROGRAM DEVELOPMENT LEADER

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Este responsabil pentru toate aspectele de design si inginerie ale Programului;
  • Conduce Procesul de Dezvoltare (studiu, dezvoltare in detaliu, validare, livrare) pentru produs si utilaje in conformitate cu obiectivele Programului (Calitate, Costuri, Livrare, Performanta Produs) inclusiv: specificatiile clientului; specificatii interne; cerinte legale; buget Inginerie;
  • Stabileste obiectivele care tin de inginerie ale programului cu Managerul de Program, liderul grupului de inginerie si R&D central;
  • Indeplineste toate obiectivele de Inginerie precum Performanta Produs inclusiv Calitatea perceputa de client in concordanta cu planificarea Programului;
  • Se asigura ca Fazele Functionale Inginerie sunt efectuale cu succes si la timp;
  • Gestioneaza Designul Programului si echipa de Inginerie si asigura indeplinirea atributiilor acesteia: Inginerii Design Produs; Inginerii CAE; Inginerii Proces / Utilaj; inclusiv functiile suport;
  • Contribuie la definirea master planului programului impreuna cu managerul de program;
  • Asigura realizarea FMEA Produs;
  • Garanteaza aplicarea efectiva a Manualului Calitatii, procedurilor de calitate si a procedurilor interne, avand in vedere increderea implementarii sistemului de management al calitatii pentru clienti;
  • Contribuie la reducerea costurilor non-calitate si realizarea efectiva a planului de audituri interne, inclusiv analiza eficientei masurilor corective;
  • Gestioneaza aprobarea prealabila a utilajelor si procesul de granulare;
  • Este responsabil de procesul de managementul schimbarii ingineriei;
  • Livreaza produsul si definitia utilajului;
  • Raporteaza lunar progresul activitatii sale;
  • Raporteaza analiza de risc tehnic impreuna cu planurile de actiune adecvate si oportunitatile;
  • Actioneaza ca interfata intre echipa Nucleu a Programului, organizatia Divizie inginerie si R&D Central;
  • Asigura interfata tehnica cu echipa de inginerie a clientului;
  • Asigura suport in ceea ce priveste Procesul de Aprobare Productie Piese si apoi consolidarea Productiei;
  • Aplica Sistemul Management al Programului si Managementul Schimbarii Ingineriei si utilajele si standardele companiei.

Candidatul ideal:

  • Studii tehnice superioare;
  • Cunostinte Engleza- nivel avansat;
  • Cunostinte ANPQP;
  • 3 ani experienta in Desen & Dezvoltare interior in industria auto;
  • Abilitati interpersonale si de comunicare si capacitatea de a lucra intr-o comunitate diversa;
  • Capacitatea de a oferi servicii corecte si eficiente in conditii de stres si respectand termenele stricte;
  • Leadership skills.