POWERTRAIN TUNING SPECIALIST

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș TITU

Responsabilitati principale:

  • Reglează motoarele pe benzină și cutiile de viteze automate pentru o gamă largă de proiecte de vehicule;
  • Dezvoltă tuning-ul și validările utilizând bancurile de încercare ale motorului;
  • Contribuie la îmbunătățirea continuă a algoritmilor de control (prin colaborarea strânsă cu echipele de dezvoltare software);
  • Efectuează tuningul motorului / cutiei de viteze pentru a atinge nivelurile cerințelor agreate de clienți (performanță, conductivitate, emisii).

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice (Automotive, Mecanică, Termo-dinamică, Mecatronică, Informatică, Automatică sau Electronică) sau științe (Matematică, Fizică, Informatică, Chimie);
  • Cunoștințe bune despre ciclurile / procesele motorului, senzorii / actuatorii și funcțiile de transfer;
  • Cunoștințe de bază privind sistemele de control și componentele electrice;
  • Fluent în engleză sau franceză;
  • Experienta in dezvoltarea / reglarea sistemelor de control;
  • Implementarea și reglarea regulatoarelor PID și Fuzzy;
  • Experienta in dezvoltarea de functii cu Matlab / Simulink, design bazat pe modele si software embedded;
  • Descrierea și caracteristicile componentelor motoarelor / turbinelor / compresoarelor;
  • Experiență de testare și validare.