PLANIFICATOR PRODUCTIE JUNIOR

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș SLATINA

Responsabilitati principale:

  • Actualizeaza zilnic necesarul de materie prima, ISC, materiale de ambalaj, materiale auxiliare si emiterea de comenzi pentru acestea;
  • Monitorizeaza zilnic stocurile de materie prima, ISC, materiale de ambalaj/bobine, materiale auxiliare si a cantitatilor de materiale returnate de catre clienti;
  • Actualizeaza sistemele de control de fiecare data cand apar produse noi, asigurand actualizarea zilnica plan expedieri;
  • Gestioneaza schimbarile de program pentru trefilarea uscata si pentru liniile de productie ISC;
  • Introduce comenzile interne in SAP;
  • Intocmeste raportul zilnic prioritati in productie;
  • Efectueaza gemba walk periodic si identifica neconformitati.

 Candidatul ideal:

  • Studii superioare (preferabil economice sau ingineresti);
  • Minimum 1 an experienta in domeniu;
  • Bun cunoscator al fluxurilor de productie;
  • Excelente cunostinte Microsoft Office: Word, Excel, Power Point, SAP;
  • Excelente cunostinte de limba Engleza, a doua limba staina constituie un avantaj.