PILOT PROIECTE LOGISTICE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza activitatile echipei, vis-a-vis de departamentul Logistica si de echipa de proiect;
  • Defineste si gestioneaza bugetul pentru ambalaje specifice aferent proiectului;
  • Propune optimizari de conceptie piesa pentru a favoriza reducerea Total Delivery Cost;
  • Asigura implementarea standardelor meseriei Inginerie Ambalaje;
  • Redacteaza si valideaza documentele de Contract logistic si Protocol de demaraj;
  • Piloteaza obtinerea de rezultate la diferite jaloane ale proiectului si asigura atingerea obiectivelor de calitate, costuri si termene;
  • Urmareste KPI asociati proiectului;
  • Contribuie la demarajul proiectului vehicul in uzina;
  • Asigura capitalizarea informatiilor in sistemele interne ale companiei si ameliorarea standardelor meserie.

Candidatul ideal:

  • Absolvent de studii superioare;
  • Cunostinte avansate de limba engleza, cunostinte de limba franceza- nivel mediu;
  • Experienţă în Supply Chain sau Management de proiect constituie avantaj ;
  • Bune cunostinte MS Office;
  • Abilitati de comunicare, lucru în echipa, orientare cate client, abilitati de negociere, capacitate de analiza si sinteza, initiativa, autonomie.