PILOT PROGRAMARE PRODUCTIE- VEHICUL

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI/ MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Analizeaza cererile comerciale;
  • Genereaza previziuni pe termen scurt in baza informatiilor primite de la Marketing;
  • Intocmeste Carnetul Previzional saptamanal din perimetrul gestionat;
  • Asigura detectarea şi corectarea directă şi/sau indirectă a incoerenţelor Programării;
  • Rezolva anomaliile de programare detectate;
  • Asigura inventarierea şi documentarea constrângerilor de aprovizionare şi de transport pe Termen Scurt, garantând coerenţa şi pertinenţa lor;
  • Asigura documentarea opririlor / demarărilor în diversitatea instalată din CAPA;
  • Piloteaza obtinerea unei date de demaraj coerentă în caz de informaţii contradictorii sau absente;
  • Asigura programarea activităţii pe termen scurt si mediu a uzinelor de caroserie – montaj;
  • Asigura controlul calităţii programării pe Termen Mediu (in concordanta cu cererea comercială şi a raspunsului industrial);
  • Administreaza constrângerile necesare programării.

Candidatul ideal:

  • Absolvent studii superioare;
  • Cunoasterea procesului de fabricatie;
  • Cunoasterea elementelor Microsoft Office: Excel, Powerpoint;
  • Reactivitate si atentie distributiva;
  • Spirit de analiză si iniţiativă;
  • Abilităţi de comunicare şi relaţionare;
  • Înclinaţie către sistemele informatice;
  • Autonomie;
  • Capacitate de prioritizare a activitatilor;
  • Dinamism si spirit de echipa;
  • Disponibilitate program prelungit;
  • Limba Franceza- nivel satisfacator;
  • Limba Engleza– nivel satisfacator.