OPERATOR MENTENANTA CLADIRE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș OARJA

Agentia de recrutare RIAN & PARTNERS angajeaza operatori mentenanta cladiri, cu experienta, pentru compania MARTUR FOMPAK:

Responsabilitati principale:

  • Executa lucrari de intretinere, reparatii, constructii in interior si exterior pentru toate cladirile unitatii.
  • Efectueaza operatiuni de intretinere curenta a a partii de constructie a cladirilor unitatii.
  • Efectueaza lucrari de reparatie a pavimentelor din interiorul cladiriilor unitatii.
  • Efectueaza lucrari de intretinere a pavimentelor, trotuarelor din jurul cladiirilor din incinta unitatii.
  • Efectueaza lucrari de control si intretinere ale acoperisurilor si teraselor si ia masuri in scopul eliminarii cauzelor de infiltrare a apelor pluviale.
  • Monteaza izolatii impotriva umiditatii si temperaturilor( scazute si /sau ridicate).
  • Prepara mortar pentru zidarii, tencuieli si pentru fixarea placilor ceramice.
  • Monteaza si fixeaza pe suport placile ceramice.
  • Construieste /monteaza ziduri si pereti despartitori din materiale specifice.
  • Executa lucrari de demolare /demontare a zidurilor si panourilor metalice.
  • Executa lucrari de constructie si reparatie cu placi de gips-carton si profile metalice.
  • Pregateste suprafetele pentru lucrari de vopsire, grunduire, zugravire si de fixare a placilor ceramice.
  • Pregateste suprafetele pavimentelor in vederea reparatiei cu rasini epoxidice.
  • Efectueaza operatii de pregatire si amestec a vopselurilor si rasinilor.
  • Asambleaza structuri din lemn.
  • Efectueaza constructii din lemn si alte materiale in vederea turnarii betonului (cofraje).
  • Efectueaza constructii metalice.
  • Intocmeste necesar de materiale, unelte si scule.
  • Intocmeste necesar de materiale pentru lucrari de zidarie, vopsire si pentru alte lucrari specifice.
  • Stabileste etapele de lucru si modul de abordare, in functie sarcinile de indeplinit si de timpul alocat.
  • Verifica si intretine zilnic sculele,uneltele si dispozitivele din dotare si semnaleaza imediat orice defectiune aparuta.
  • Participa la mutarea utilajelor din / in interiorul si exteriorul fabricii.
  • Participa alaturi de instalator la revizii / reparatii ale instalatiilor de apa, aer, abur.
  • Dupa interventii sau lucrari asigura curatarea mecanica a locului de munca.
  • Respecta normele specifice de siguranta alimentara la toate lucrarile executate in fabrica interior, astfel incat sa nu existe riscul contaminarii produselor.
  • Se asigura de integritatea si numarul sculelor din dotare.

Candidatul ideal:

  • Nivel studii: Liceul/ autorizatie sau diploma electrician
  • Experienta minima in domeniu 2-3 ani
  • Capacitatea de efectuare operatii matematice simple
  • Cunoasterea tehnologiei materialelor la nivel de baza
  • Cunostinte desen tehnic la nivel de baza
  • Lucru in echipa
  • Comunicare
  • Orientare catre rezultat
  • Eficienta

Agentia de recrutare RIAN & PARTNERS angajeaza operatori mentenanta cladiri, cu experienta, pentru compania MARTUR FOMPAK.

Mai multe detalii la numerele: 0745 523 650/ 0748 267 696/ 0743 267 683