NEWSLETTER CREATION & DEPLOYMENT RESPONSIBLE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Elaborează șabloane în HTML în conformitate cu liniile directoare ale diagramelor digitale;
  • Asigura adaptarea sabloanelor HTML pentru a se potrivi specificităților locale;
  • Coordonează desfășurarea conținutului până când campaniile sunt trimise clienților, respectând planificarea stabilită anterior;
  • Monitorizează performanța conținutului livrat;
  • Mentine legatura cu clientii pentru a identifica cele mai bune practici, cat si pentru a identifica problemele de performanță;
  • Propune soluții de îmbunătățire pentru șabloane;
  • Actualizează în mod regulat șabloanele produse, prin implementarea celor mai bune practici identificate;
  • Colaborează îndeaproape cu echipa CRM;
  • Elaborează documentația de proces.

Candidatul ideal:

  • Experiență de 2-3 ani ca programator HTML sau o poziție similara;
  • Experiență dovedită în calitate de manager de proiect;
  • Experiența anterioară în industria auto- este un plus;
  • Cunostinte limba Engleza/ Franceza;
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office;
  • Experiență în InDesign, Photoshop & Illustrator;
  • Experiență în HTML și CSS;
  • Cunostinte Adobe, Adobe Content Manager, Google Analytics – reprezinta un plus.