MANAGER PROIECT HARDWARE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș TITU

Responsabilitati principale:

  • Urmărește evoluția definiției tehnice pentru componentele electronice in timpul viata serie;
  • Gestionează componentele electronice în ceea ce privește calitatea, costul și livrarea;
  • Gestionează relatia cu furnizorii pentru a asigura dezvoltarea componentelor electronice;
  • Transmite problemele de calitate către furnizori;
  • Gestionează relatia cu furnizorii pentru a asigura îmbunătățirea calității componentelor;
  • Respectă termenele de planificare și bugetul alocat pentru modificări de viață în serie;
  • Gestionează, împreună cu furnizorii și experții tehnici, rebuturile;
  • Redacteaza modificările necesare;
  • Studiază și negociază optimizările economice;
  • Actualizează cerințele produsului;
  • Studiază propunerile tehnice ale furnizorilor;
  • Elaborează contractele privind oferta tehnică;
  • Gestionează relațiile cu furnizorii din punct de vedere al calității, cost si termene;
  • Asigură dezvoltarea și validarea planificării;
  • Elaboreaza bugetul;
  • Asigura implementarea solutiilor pentru rezolvarea problemelor de calitate în viața de serie;
  • Respectă standardele companiei;
  • Actualizează baza de date a companiei;
  • Gestionează industrializarea componentelor;

Candidatul ideal:

  • Studii superioare – Electronică;
  • Cunostinte electronica si inginerie electrica;
  • Experiență în proiectare hardware electronica în industria auto sau într-un mediu echivalent;
  • Experienta ca manager de proiect in domeniul electronicii – este un plus;
  • Limba engleză: nivel avansat (Franceza este un plus);
  • Experiență în lucrul cu echipe străine – este un plus;
  • Autonomie, capacitate de sinteză, abilități de comunicare în cadrul echipelor multidisciplinare;
  • Spirit de echipa.