MANAGER PRODUCTIE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș TARGU MURES

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza și direcționează toate activitățile de fabricație din cadrul sectorului de producție;
  • Analizează oportunitățile de îmbunătățire a operațiunilor de producție pentru a optimiza productivitatea și dezvoltarea afacerii;
  • Supraveghează, monitorizează și evaluează performanța subordonaților;
  • Responsabil de conducerea elaborării bugetelor de funcționare, de formularea propunerilor de cheltuieli de capital și de investiții în infrastructură, tehnologie, echipamente, sisteme sau alte active și resurse;
  • Coordoneaza punerea în aplicare a noilor inițiative de excelență în producție, inclusiv alocarea strategică a resurselor, principiile de producție, structura organizațională, managementul, aprovizionarea și integrarea;
  • Monitorizează și analizează implementarea standardelor de sănătate și siguranță pentru a asigura conformitatea și o producție fără riscuri;

Candidatul ideal:

  • Diplomă tehnică de licenta;
  • Minimum 5 ani de experiență relevantă (3 în management într-o unitate de producție complexă);
  • Cunoașterea superioară a limbii engleze;
  • Cunoașterea sistemelor informatice de gestionare a producției.
  • Leadership și trăsături puternice de personalitate;
  • Abilități de convingere și abilități deosebite de comunicare;