MANAGER PRODUCTIE- TURNATORIE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza echipa de productie;
  • Colaboreaza cu conceptorul de produs pentru stabilirea mijloacelor de fabricatie a produsului;
  • Participa la elaborarea studiilor generale ale liniei inaintea stabilirii caietelor de sarcini functionale ale mijloacelor si utilajelor;
  • Concepe gama program pentru o piesa, un organ sau pentru asamblarea lor;
  • Realizeaza documentatia tehnica necesara: fise tehnice, fise schema, instructiuni de lucru;
  • Defineste procesul de urmarire a calitatii respectand termenul din proiect;
  • Aproba modificarile propuse de biroul de studii;
  • Acorda asistenta tehnica in fabricatie;
  • Asigura formarea operatorilor;
  • Completeaza gama de lucru cu SDV-uri proiectate si tipizate;
  • Valideaza propunerile de evolutie process pentru a asigura un progres continuu.

Candidatul ideal:

  • Minimum 3 ani de experienta intr-o pozitie similara;
  • Studii superioare tehnice- Turnatorie;
  • Cunostinte despre productia pieselor din aluminiu turnate sub presiune- constituie un avantaj;
  • Cunostinte in domeniul mechanic, cunostinte despre tolerante ajustate, cunostinte generale despre tratamentul termic al otelurilor;
  • Bune cunostinte de limba engleza/ franceza;
  • Autonomie, perseverenta, initiative;
  • People management.