LIDER APROVIZIONARE

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș MIOVENI

Responsabilitati principale:

  • Sustine echipa de aprovizionare in gestionarea furnizorilor, in imbunatatirea termelor de livrare si utilizarea sistemelor specifice de aprovizionare;
  • Asigura conditii optime ale stocurilor;
  • Propune si urmareste actiunile de reducere a costurilor;
  • Elaboreaza solutii de optimizare a gradul de disponibilitate al pieselor de schimb;
  • Urmareste optimizarea proceselor, a metodelor de lucru si organizarea activitatii;
  • Gestioneaza implementarea a noi metode de aprovizionare;
  • Sustine si formeaza echipa operationala de aprovizionare;
  • Pregateste si participa la reuniunile de perfomanta ale furnizorilor.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare profil Tehnic, Economic/Logistica;
  • Cunostinte avansate de limba engleza si franceza;
  • O prima experienta in domeniul Logistic reprezinta avantaj;
  • Bune cunostinte MS Office;
  • Spirit de performanta, orientat catre rezultat, autonom;
  • Inovativ, cu initiativa, capacitate de a argumenta, de a rezolva probleme, atentie la nevoile clientului;
  • Experienta profesionala intr-un mediu multicultural.