INTEGRATOR ELECTRICA/ ELECTRONICA

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Gestioneaza suportii de test necesari unui plan de validare arhitectura si asigura verificarea prestatiilor electrice/electronice pe vehicul;
  • Intervine in uzina si analizeaza in faza de proiect problemele de natura electrica/electronica;
  • Anima in transversal responsabilii de piese electrice/electronice pentru obtinerea rezultatelor contribuind la performanta companiei;
  • Contribuie la eficienta globala a intreprinderii prin verificari electrice/electronice sitematice pe vehicul;
  • Asigura si respecta politica meserie Produs/ Proces, procesele si standardele meseriei;
  • Piloteaza starea de avansare a planului de validare si realizeaza testele de integrare pentru a garanta respectarea planingului proiect;
  • Asigura functionalitatea prestatiilor electrice/electronice de pe vehicul;
  • Anima toate punctele dure gasite in timpul fabricatiei vehiculelor.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice (Electronica, Telecomunicatii, Tehnologia informatiei, Electricitate);
  • Cunostinte de electronica sau telecomunicatii;
  • Cunostinte de inginerie automobile sau transporturi;
  • Experienta minim 3 ani, de preferat in domeniu auto.