INGINER TESTARE STAND ELECTRIC

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș TARGU JIU

Responsabilitati principale:

  • Elaborareaza si difuzeaza programele de control pentru BOL- urile (board of line) in concordanta cu cerintele documentatiei tehnice;
  • Asigura implementarea noilor mijloace de control si piloteaza activitatea de receptie a acestora;
  • Pune in practica ideile de ameliorare regasite in baza de date pentru modulele de control impactate;
  • Defineste gamele de mentenanta ale CP / BOL / camera video/ cititoare cod bare si auditeaza aplicarea lor la nivel de atelier;
  • Asista si formeaza pentru mentenanta CP / BOL / camera video/ cititoare cod bare;
  • Asigura blocarea accesului in meniul de programare al mijloacelor de control;
  • Dezvolta aplicatii informatice in cadrul domeniului sau de activitate;
  • Coordoneaza si monitorizeaza incercarile pentru aprobarea materialelor, dispozitivelor si echipamentelor.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice (inginerie mecanica sau electrotehnica);
  • Excel – nivel avansat;
  • Limba engleza sau franceza – nivel mediu;
  • Experienta in domeniu constituie un avantaj;
  • Spirit de echipa;
  • Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;
  • Capacitate de adaptare la situatii noi, abilitati comunicare – flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei.