INGINER SUPORT IT

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș TITU

Responsabilitati principale:

  • Responsabil de activitatile de mentenanta preventiva / curativa a echipamentelor si utilajelor din departamentul de testare a vehiculelor si echipamentelor;
  • Asigura buna functionare a mijloacelor de incercare, planificand interventiile, tinand cont de urgente, termene, disponibilitatea instalatiilor;
  • Participa la procesul de instalare a utilajelor si echipamentelor noi, conform standardelor companiei;
  • Ia parte la acțiunile de modernizare a mijloacelor de încercare existente;
  • Realizeaza recondiționări sau înlocuiri ale unor piese în cazul defecțiunilor neprevăzute sau a constatării unei uzuri premature a acestora;
  • Analizeaza si determina cauza care a produs apariția defectelor;
  • Gestioneaza echipamentele specifice activității si pieselor de schimb din perimetrul IT pentru mijloacele de încercare din sectorul de testare;
  • Supravegheaza si participa dupa caz la intervențiile subcontractanților, prevăzute in cadrul unui contract de mentenanță;
  • Pune in practica instructiunile si procedurile de mediu si produse chimice specifice companiei cu respectarea normelor de mediu si de securitate a muncii;
  • Aplica si respecta cei 5S.

Candidatul ideal:

  • Studii tehnice- Calculatoare / Informatica industriala;
  • Cunostinte tehnice in:
  1. administrare servere (Linux/WIndows Server 2008+);
  2. retele IT, Industriale, protocoale de comunicare;
  3. asamblare/dezasamblare PC-uri (mobil, desktop, industrial, automat);
  4. debug/decodificare/diagnoza & reparatii Hardware/Software;
  • Deprinderi tehnice de intelegere a modului de lucru al unui sistem Informatic;
  • Instalare, parametrizare si configurare softuri specifice meserie incercari, pilotare, achizitie si tratare date;
  • Minimum 3 ani experienta- constituie un avantaj;
  • Capacitate de analiză și sinteză, atitudine proactiva (anticipare, gestionare riscuri);
  • Orientare catre client, gandire structurata, spirit de echipa, rezistenta la factori de stres exteriori;
  • Cunoștințe limba franceză și/sau engleză.