INGINER SIGURANTA PASIVA

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BUCURESTI

Responsabilitati principale:

  • Participă la elaborarea tehnicilor de validare a vehiculelor pentru a implementa siguranța pasivă (reglementări și evaluări de siguranță);
  • Participă la elaborarea planului de validare a performanței in ceea ce priveste siguranța pasivă, pentru proiectele pe care le manageriaza;
  • Colaborează cu tehnicienii de testare a siguranței pasive din laboratoarele de încercări pentru a asigura calitatea și conformitatea testului de impact;
  • Analizează datele de testare și intocmeste rapoarte de gradul 2;
  • Validează rezultatele testelor și nivelul de performanță pentru siguranța pasivă a vehiculului testat.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare- Inginerie Mecanică, Fizică;
  • Cunostinte tehnici de măsurare/ simulare sau teste de siguranță pasivă;
  • Abilități de comunicare;
  • Persoană pozitivă și creativă;
  • Limba engleză- nivel avansat, limba franceză va fi un plus;
  • Disponibilitate pentru deplasari.