INGINER PROIECTANT

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITESTI

Responsabilitati principale:

  • Defineste si realizeaza componentele/ ansamblul de componenete utilizand softurile specific, conform cerintelor clientului;
  • Participa la imbunatatirea standardelor si procedurilor de proiectare ale componentelor;
  • Ofera sprijin departamentelor de manufacturing si project management in identificare problemelor de fabricatie si implementare produs;
  • Participa la validarea produsului dupa faza de design si implementare.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice – inginerie mecanica (TCM/ AR. IEI), Transporturi/Inginerie Industriala;
  • Experienta anterioara de lucru in sectorul de de proiectare industriala/automotive de minimum 3 ani;
  • Experienta in utilizarea unui soft de proiectare: SOLIDWORKS, AUTOCAD, CATIA (V5/V6), etc;
  • Bune cunostinte de desen tehnic;
  • Experienta anterioara in lucrul cu termen de livrare/ proiecte;
  • Bune abilitati de organizare si comunicare asertiva
  • Rigurozitate in definirea sarcinilor si implementarea datelor specific fiecarui proiect;
  • Bune abilitati de comunicare in limba engleza – conversatonal (mediu).