INGINER PROCES SUDURA

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș CRAIOVA

Responsabilitati principale:

  • Imbunatateste continuu si asigura calitatea proceselor de sudura folosite, urmarind normele tehnice stabilite;
  • Defineste, dezvolta si implementeaza procese de sudura pentru produse noi sau existente;
  • Modifica si adapteaza masinile de sudura si stabileste parametrii pentru productia in serie;
  • Planifica procesul de sudura in conformitate cu cerintele clientului;
  • Propune solutii tehnice care sa conduca la optimizarea tehnologiei de fabricatie, a performantelor echipamentelor si a calitatii produsului;
  • Se asigura de respectarea procedurilor de sudura.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice, specializare in sudura;
  • Experienta dе minimum 3-5 ani pe un post similar;
  • Experienta in industria automotive – constituie un avantaj;
  • Cunostinte privind sudura automata cu roboti (KF-PULSE, I-PULSE, MIG, MAG);
  • Abilitati de sudura manuala (MIG, MAG, TIG);
  • Cunostinte bune de operare PC;
  • Nivel crescut de autonomie;
  • Capacitate dezvoltata dе planificare si organizare, dorinta dе autodezvoltare si perfectionare;
  • Persoana adaptabila, punctuala, responsabila, organizata, atenta la detalii, cu initiative.