INGINER PROCES (COASERE)

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PLOIESTI

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza organizarea liniilor de coasere (plan amplasare + constructie);
  • Contribuie la procesul de evaluare, achizitie si instalare a diverselor echipamente si matrite necesare in procesul de coasere, in conformitate cu specificatiile primite de la clienti;
  • Calculeaza necesarul de echipamente pentru fiecare linie de coasere, pentru fiecare tip de echipament;
  • Imbunatateste permanent procesul de coasere in masinile de cusut inclusiv problemele ergonomice;
  • Contribuie la evaluarea fezabilitatii procesului de coasere;
  • Mentine legatura cu furnizorii de echipamente in vederea obtinerii de cotatii de pret;
  • Propune modificari in documentatia specificata;
  • Contribuie la activitatile VAVE in colaborare cu ceilalti colegi din departamantul de inginerie;

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice (preferabil inginerie mecanica);
  • Experienta anterioara pe o pozitie similara (proces/ productie), in mediul industrial/automotive – 1 an;
  • Experienta anterioara in lucrul cu AutoCAD;
  • Capacitate de a citi si interpreta desene tehnice;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Limba engleza – nivel mediu – avansat (scris si vorbit);