INGINER PROCES

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș SLATINA

Responsabilitati principale:

  • Gestioneaza toate aspectele legate de departamentul Inginerie Proces, inclusiv dezvoltarea și aplicarea tehnologiilor de proces;
  • Coordonează studiile în conformitate cu planurile de dezvoltare ale companiei și procedurile de control, pentru a obține îmbunătățirea continuă a calității și productivității;
  • Responsabil pentru gestionarea performanțelor tehnice;
  • Definește setările pentru fiecare proces și produs, urmărind performanța operațiunilor zilnice, gestionand intervenții când indicatorii sunt în afara controlului;
  • Asigura elaborarea, editarea și actualizarea documentației procesului;
  • Asigura urmărirea tendințelor pe termen lung;
  • Setează echipele de acțiune atunci când parametrii nu sunt in concordanta cu standardele stabilite;
  • Gestioneaza rezolvarea problemelor semnalate/ oferă asistență departamentului de calitate;
  • Definește și execută procese, analizează și raportează rezultatele;
  • Supraveghează producția după start-up-uri și schimbări de proces;
  • Oferă asistență echipei de producție pentru definirea, menținerea și îmbunătățirea procedurilor operaționale;
  • Responsabil pentru îmbunătățirea standardelor din fabrică prin desfășurarea și conducerea proiectelor pentru obținerea de îmbunătățiri (în domenii precum calitate, cost, eficiență, flexibilitate, EHS);
  • Oferă suport managerului de calitate.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare- economie, studii tehnice;
  • Minimum 1 an de experienta – Automotive, Domeniul industrial;
  • Abilități de comunicare;
  • Cunoaștinte limba Engleza;
  • Abilitatea de a interpreta si a transmite în mod eficient instrucțiunile de lucru către ceilalți angajați;
  • Orientarea către client;