INGINER METROLOG

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș BALS

Responsabilitati principale:

  • Asigură verificarea dimensională și funcțională a pieselor, în conformitate cu Planul de control;
  • Responsabil activitati de programare online și offline;
  • Execută online programe de măsurare;
  • Asigură respectarea planificării măsurătorilor;
  • Elaboreaza studii privind capacitățile procesului de producție;
  • Menține buna funcționare a instrumentelor de control și asigură calibrarea acestora;
  • Înregistrează și asigură executarea cererilor de măsurare;
  • Asigura corectitudinea măsurătorilor efectuate.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare sau experiență tehnică echivalentă;
  • Experiență măsurători (CMM Zeiss Caligo software, Calipso, Camio etc.), sau experiență în metrologie;
  • Abilitatea de a interpreta rapoartele dimensionale de desen tehnic;
  • Cunostinte instrumente de măsurători: micrometru etc.
  • Cunoștințe SPC, MSA și alte instrumente și proceduri de calitate;
  • Cunoștințe legate de GD & T;
  • Cunoașterea excelentă a Microsoft Office;
  • Nivel Engleza-conversational;
  • Abilitatea de a lucra independent.